Регистрация Вход
МЕНЮ САЙТУ

СТАТТІ

Ким був "сірий кардинал" і куратор судов...

Ким був "сірий кардинал" і куратор судової системи Януковича: велика біографія Андрія Портнова https://24tv.ua/andriy-portnov-biografiya-hto-takiy-skandali-yak-buv-radnikom_n282777821 травня іспанські ЗМІ повідомили про вбивство Андрія Портнова – зрадника, одіозного блогера та колишнього українського неформального куратора судової системи, про якого ходили наполегливі чутки, що нібито "колишніх" не буває.



Вибори у липні? В ОП відповіли The Economist: &quo...

Вибори у липні? В ОП відповіли The Economist: "Не було такої наради і доручення"Чи дійсно в Україні готуються до президентських виборів у липні? Британське видання The Economist стверджує, що так. Однак в Офісі президента (ОП) категорично заперечують: жодної наради з цього питання не було, як і жодних доручень щодо організації виборів.

 



Податкова діра «ОККО»: що приховує мережа АЗС під ...

Податкова діра «ОККО»: що приховує мережа АЗС під завісою волонтерстваБензин дуже вигідний товар для «скрутки», бо його можна прив’язати до будь-якого виробництва. Цю фразу голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев сказав в квітні 2021 року...




Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Поиск

Главная » 2021 » Март » 23 » БОРГ ЭКСПЕРТ: Как избежать появления долга после погашения кредита (укр.)
19:05
БОРГ ЭКСПЕРТ: Как избежать появления долга после погашения кредита (укр.)

БОРГ ЭКСПЕРТ: Как избежать появления долга после погашения кредита (укр.)Якщо банк порушує права споживача фінпослуг і не дотримується умов кредитного договору, громадянин може звернутися до суду.

Нерідко позичальники отримують від банків повідомлення про появу заборгованості вже після повного погашення кредиту. У Координаційному центрі з надання правової допомоги при Міністерстві юстиції роз’яснили, як діяти у таких ситуаціях, – пише ЛІГА.Money.

Чому може виникати така заборгованість?

Позичальникам варто враховувати, що банки можуть вдаватися до таких хитрощів:

  • продовжувати нарахування заборгованості після погашення кредиту. Йдеться про випадки, коли банківські працівники на словах клієнту кажуть, що він повністю розрахувався за кредитом, але насправді якась мінімальна сума кредитної заборгованості лишається непогашеною, на неї згодом нараховуються відсотки, штрафні санкції, також додаються витрати банку з обслуговування рахунку;
  • нараховувати клієнту відсотки та штрафні санкції, що визначені умовами кредитного договору, але з арифметичними чи іншими помилками на користь банку (нарахування відсотків не на тіло кредиту, а на тіло з відсотками тощо);
  • нараховувати проценти за користування кредитом і штрафні санкції за час мобілізації боржника, хоча це заборонено законодавством;
  • нараховувати заборгованість на підставі судових рішень про стягнення кредитної заборгованості з порушенням строків позовної давності.

Крім того, банки в односторонньому порядку та без повідомлення клієнта іноді змінюють відсотки та інші платежі за договором.

Банки також можуть продати кредитну заборгованість шляхом укладання договору відступлення права вимоги боргу. Клієнт виплачує залишок боргу іншій юридичній особі, а потім дізнається, що рішенням суду угода про відступлення визнана недійсною, і він має сплачувати повторно вже іншій юридичній особі.

Як захистити свої права у таких випадках?

Якщо банк чи інша фінустанова порушує законодавство і не дотримується умов кредитного договору, то споживач фінансових послуг може звернутися до суду з позовом чи зустрічним позовом для захисту своїх прав.

Споживачі фінансових послуг можуть обрати такі способи захисту своїх прав:

  • подання позову про визнання недійсним кредитного договору;
  • позову про визнання виконавчого напису нотаріуса щодо стягнення кредитної заборгованості таким, що не підлягає виконанню;
  • позову про зобов’язання вчинити певні дії (наприклад, здійснити перерахунок заборгованості або повернути надмірно сплачені кошти на рахунок споживача);
  • про зобов’язання утриматися від певних дій;
  • позову про відшкодування моральної шкоди за наявності такої.

Якщо людина дізналася, що їй продовжують нараховувати борги за кредитом, важливо своєчасно звернутися за правовою допомогою.

Потрібно взяти з собою на юридичну консультацію відповідні документи (кредитний договір, банківську виписку по кредиту, отримані ухвали суду і позовні заяви, листи банку тощо).

«Вам підкажуть, як правильно обрати спосіб захисту своїх прав, за потреби допоможуть правильно скласти заяву чи скаргу до банку», – зазначають у Координаційному центрі.

БОРГ ЭКСПЕРТ

Категория: Новости | Просмотров: 1082 | Добавил: admin | Теги: банк, кредит, БОРГ ЭКСПЕРТ, Борг | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar

Обсудить на Юридическом форуме

ИНТЕРВЬЮ

Олександр Сирський: «Підготовлений мобілізаційний ресурс противника — близько 5 млн осіб. А мобресурс загалом — 20 мільйонів» . Частина 2.

Олександр Сирський: «Підготовлений мобілізаційний ресурс противника — близько 5 млн осіб. А мобресурс загалом — 20 мільйонів» . Частина 2.Ви самі можете оцінити коректність цієї оцінки, тому що після цього був уже Курський наступ. І фактично він повністю відтворив ту наступальну операцію, яка була в Харкові.



Тарас Ткаченко про мобілізацію у ЗСУ, скандал з прізвищем Зеленський та конфлікт зі Стасом Бокланом

"Європа закрилася, вже не хоче бачити війну". Тарас Ткаченко – про мобілізацію у ЗСУ, скандал з прізвищем Зеленський та конфлікт зі Стасом БокланомТарас Ткаченко – відомий український кінорежисер, що зняв картини "Чорний ворон" з Тарасом Цимбалюком та Наталею Сумською, "Гніздо горлиці" з Риммою Зюбіною, серіали "Хазяїн" із Богданом Бенюком та Ольгою Сумською, "Мама" з Олесею Жураківською та багато інших робіт. Влітку 2022 року митець мобілізувався до лав ЗСУ.