Регистрация Вход
МЕНЮ САЙТУ

СТАТТІ

Податкова діра «ОККО»: що приховує мережа АЗС під ...

Податкова діра «ОККО»: що приховує мережа АЗС під завісою волонтерстваБензин дуже вигідний товар для «скрутки», бо його можна прив’язати до будь-якого виробництва. Цю фразу голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев сказав в квітні 2021 року...Слуга народу Ірина Борзова заробляла у Криму та от...

Слуга народу Ірина Борзова заробляла у Криму та отримала дорогу квартиру Скандали у команді «Слуги народу» та президента Володимира Зеленського не вщухають. Цього разу йтиметься про незаконний кримський бізнес нардепа Ірини БорзовоїЯк нафта російського олігарха Силантьєва та технок...

Як нафта російського олігарха Силантьєва та технократа Сорокіна обтікає санкції Російська нафта та нафтопродукти без українських санкцій продовжують перетікати до європейських та британських автомобілів, наповнюючи бюджет країни-агресора
Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Поиск

Главная » 2022 » Март » 19 » Вклади в Україні будуть гарантувати на 100% під час війни
08:39
Вклади в Україні будуть гарантувати на 100% під час війни

Україна запровадить 100% гарантії за банківськими вкладами фізичних осіб, але тільки на період війни. Володимир Зеленський доручив знайти законодавчу можливість гарантувати громадянам 100% їхніх вкладів у банках.

«Особливе завдання для НБУ, народних депутатів і урядовців. Доручив знайти таку законодавчу можливість, аби держава гарантувала 100%, не частину, як зараз, як завжди, а повністю весь депозит», – заявив президент у черговому зверненні.

Зараз сума гарантування вкладів фізичних осіб та ФОПів становить 200 тис грн. Її планували підвищити до 400 тис. грн, а потім – до 600 тис. грн. Однак відповідний закон про підняття гарантій за вкладами, вступ Ощадбанку до ФГВФО та спискання боргу ФГВФО перед Мінфіном досі не ухвалено.

Національний банк та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб публічно підтримали ініціативу президента щодо запровадження 100% гарантії держави на депозити населення, але лише на період дії воєнного стану. 

«100% гарантія за депозитами фізичних осіб на період дії воєнного стану дасть упевненість українцям у збереженні їх заощаджень, адже держава гарантує кожному громадянину повернення його коштів у повному обсязі. Запровадження 100% гарантії на банківські вклади на період дії воєнного стану – це додатковий механізм підтримання банків», – повідомили регулятори.

НБУ впевнений, що додаткова підтримка вкладників з боку держави є необхідним важливим кроком для впевненості українців у збереженні їхніх заощаджень у повному обсязі. А впевненість вкладників, у свою чергу, сприятиме підтримці ліквідності банків», – заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

У ФГВФО кажуть, що це звичайна світова практика. «Запровадження 100% покриття вкладів гарантіями, так звана «бланкова гарантія», це – світова практика. До прикладу, цей крок був застосований під час глобальної кредитної кризи 2008 року в Ірландії, Данії, Ісландії та Німеччині, коли протягом кризового періоду (у деяких країнах – до 24 місяців) держава гарантувала повернення 100% суми депозитів фізосіб. Таку можливість, зокрема, передбачено Ключовими принципами Міжнародної асоціації страхування депозитів (МАСД), що затверджені Базельським комітетом з банківського нагляду», – пояснила директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут.

Станом на 1 лютого 2022 року загальна сума вкладів фізичних осіб (зокрема і фізичних осіб-підприємців) у банках-учасниках Фонду гарантування вкладів склала 658,3 млрд грн.

Вклади 98,1% вкладників у банках-учасниках фонду не перевищують 200 тис. грн (на 245 млрд грн). На решту 1,9% вкладників, вклади яких не гарантуються повністю, припадає близько 413 млрд грн.

Категория: Новости | Просмотров: 1197 | Добавил: admin | Теги: депозит, Кирило Щевченко, Володимир Зеленський, ФГВФО | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar

Обсудить на Юридическом форуме

ИНТЕРВЬЮ

Кирило Говорун: На гроші Новинського лобісти влаштовують танці з бубнами довкола «гонінь проти УПЦ»

Після початку повномасштабної війни 2022-го в мережі з'явилася антивоєнна декларація, яку підписали понад п'ять сотень богословів, релігієзнавців, філософів з усього світу. Серед авторів цього тексту був і Говорун.Розпорошення ресурсу та план «Б». Чому замінили Залужного і що чекає на Сирського

Розпорошення ресурсу та план «Б». Чому замінили Залужного і що чекає на Сирського Військовий експерт окреслив перспективи та умови, в яких доведеться працювати новому головкому...