Журналистские расследования Регистрация Вход
МЕНЮ САЙТУ

СТАТТІ

Податкова діра «ОККО»: що приховує мережа АЗС під ...

Податкова діра «ОККО»: що приховує мережа АЗС під завісою волонтерстваБензин дуже вигідний товар для «скрутки», бо його можна прив’язати до будь-якого виробництва. Цю фразу голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев сказав в квітні 2021 року...



Слуга народу Ірина Борзова заробляла у Криму та от...

Слуга народу Ірина Борзова заробляла у Криму та отримала дорогу квартиру Скандали у команді «Слуги народу» та президента Володимира Зеленського не вщухають. Цього разу йтиметься про незаконний кримський бізнес нардепа Ірини Борзової



Як нафта російського олігарха Силантьєва та технок...

Як нафта російського олігарха Силантьєва та технократа Сорокіна обтікає санкції Російська нафта та нафтопродукти без українських санкцій продовжують перетікати до європейських та британських автомобілів, наповнюючи бюджет країни-агресора




Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Поиск

Коррупция [159]
Корпоративный конфликт [27]
Права потребителей [60]
Интервью [72]
Политические секреты [144]
Общество [213]
Закон [49]
Деньги [39]
Главная » Статьи » Коррупция

Что искал Пехов под Администрацией Президента

ЧОГО ШУКАВ ПЕХОВ ПІД АДМІНІСТРАЦІЄЮ ПРЕЗИДЕНТАНародний депутат України Володимир Пехов був знятий на відео під час нічного візиту в Адміністрацію Президента журналістом «Радіо Свобода» Сергієм Андрушко.

Метою свого візиту екс-регіонал назвав відвідини друга, з яким у нього «чоловічі відносини». Охоронець Пехова тримав у руках два паперові пакети. За словами відвідувача будинку на Банковій, це «головка сиру», яку він привіз з Хорватії.

Цілком зрозуміло, що дійсну причину відвідин колишній помічник міністра агрополітики не назвав. Проте, це точно не виконання своїх передвиборчих обіцянок жителям області. Адже за майже два роки своєї роботи в Верховній Раді він з 19 пунктів своєї передвиборчої програми не виконав жодного. Що не завадило Пехову протягом двох років стати фігурантом трьох скандалів, в яких його назвали рейдером.

Зокрема, на минулому тижні під стінами Верховної Ради працівники сільського господарства провели мітинг проти дій народного депутата Володимира Пехова щодо зупинення роботи агропромислового холдингу «Агрейн». Аграрії вимагали неупередженого розслідування подій та притягнення до відповідальності винних.

Так, за словами одного з протестувальників регіонального агронома ТОВ «Агрейн менеджмент» Петра Сметани, 11 серпня 2014 року було здійснено спробу паралізувати роботу агрохолдингу «Агрейн». «Одночасно на 15 сільськогосподарських підприємствах, що входять до складу холдингу, та в офісі керуючої компанії були здійснені обшуки з вилученням комп’ютерної техніки та документів. І це в час завершення жнив, вивезення зерна на елеватори, проведення розрахунків з людьми за паї та проведення підготовки до комплексу осінньо-польових робіт!», – зазначив сільськогосподарник.

Його підтримав керівник одного з підприємств агрохолдінгу «Агрейн» у Переяслав-Хмельницькому районі Київської області Віктор Овчаренко, який зазначив, що працівники міліції в ситуації не розбирались, а відразу «звернулися до суду з вимогою накласти арешт на майно, при цьому заблокувавши всі рахунки». 

Разом з тим від обшуків постраждали і компанії, які не мають відношення до діяльності холдингу – рахунки громадської організації «Рідний дім», що орендує приміщення у «Агрейну», заарештували, а оргтехніку вилучили. Керівник фонду Тетяна Кривенко (також одна з мітингувальниць – прим.Авт.) зазначила, що її організація не має ніякого відношення до холдингу.  «На сьогоднішній день Фонд спрямував свої ресурси на допомогу біженцям та переселенцям із зони АТО. Правоохоронці вилучили оргтехніку та печатку громадської організації и ми не можемо укласти відповідні угоди, приймати і відправляти гуманітарну допомогу», – розповіла очільниця «Рідного дому».

Вцілому ж працівники холдингу розцінили ці дії як спробу за допомогою силових структур паралізувати діяльність підприємства, назвавши ініціатором з дестабілізації ситуації на підприємстві народного депутата Володимира Пехова. Проте не тільки мітингувальники назвали його «замовником» обшуків. Самі працівники Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю вказали на народного обранця ініціатором обшуків – саме за його депутатським запитом та заявою бізнесмена Олега Грицюка (бізнес-партнер Пехова – прим. авт.) і були вчинені ці дії.

«Агрейн» доволі прибутковий «шматочок» бізнесу: до його складу входять 15 підприємств, які обробляють майже 130 тис. гектарів землі в 6 областях України (Житомирській, Харківській, Київській, Чернігівській, Черкаській та Одеській). На підприємствах працюють понад 4,5 тис. працівників. При збиранні врожаю задіяні понад 600 одиниць власної та орендованої сільськогосподарської техніки. Не дивно, що він в період нестабільності в державі міг викликати зацікавленість з боку низки осіб. 

Разом з тим, не виключено, що Володимир Пехов не мав на меті блокування роботи холдингу з метою його подальшого привласнення, можливо ним маніпулюють люди з оточення вже згаданого бізнес-партнера Олега Гришка. Однак це не перший випадок причетності народного депутата до рейдерських захоплень.

Зокрема, згідно повідомлень засобів масової інформації, ім’я Володимира Пехова фігурує під час спроби силового захоплення ВАТ «Коростенський щебзавод», яке здійснювалося у липні минулого року. На місці події – головний офіс акціонерного товариства – прибули Володимир Пехов та мер Коростеня Володимир Москаленко, які, за офіційної причини залагодити конфлікт між акціонерами та трудовим колективом заводу, визвалися бути арбітрами перемовин. В результаті цих перемовин на підприємстві став керувати Сергій Шатковський, проти якого неодноразово виступав навіть трудовий колектив «Коростененського щебзаводу». А згодом, змінений склад учасників ТОВ «Техрозробка», яке надавало послуги для проведення підривних робіт для щебзаводу. Новим власником підприємства став Олег Грицюк. 

Це не поодинокий випадок. Наприкінці 2012-го року в ЗМІ прізвище Пехова з’являється у скандалі зі спробою захопити Мирогощанський державний іподром (Рівненська область). Тоді народний депутат (на той час радник Міністра АПП Присяжнюка - прим.авт.) з компанією з директора ДП «Конярство України» Тетяною Нечипоренко і чиновником з Міністерства агропромислової політики вимагали допустити до управління підприємством людину, яка повинна була з держпідприємства зробити акціонерне товариство.

Представник ГО «Правозахист» Ігорь Пшеюк, який надавав юридичну допомогу Мирогощанському державному іподрому назвав дії Володимира Пехова класичним рейдерським захопленням.  «Те, що сталося - варіант рейдерського захоплення, яке відбулося достатньо цікавім чином. Адже виконуючий обов'язки директора ДП «Мирогощанський державний іподром» Віталій Свинар розмістив в одній із рівненських газет оголошення про втрату печатки іподрому й виготовив дублікат. Тож тепер ми маємо дві печатки і двох нібито керівників», – констатує правозахисник. Як результат – «гості» від державного підприємства відступили, проте і зараз найактивніших працівників іподрому, які не дали захопити Державне підприємство, періодично викликають в міліцію на допит у справі по факту незаконної приватизації земель державної власності, які перебувають в користуванні ДП «Мирогощанський державний іподром», натякаючи, що вони зі статуса свідка у будь-який  момент можуть стати підозрюваними.

Такими виглядають кроки з неофіційної діяльності народного депутат Володимира Пехова. Доволі дивною виглядає викладена вище низка події у зворотній хронології: як тільки Пехов вступив у фракцію Партії Регіонів – відразу фігурує в конфлікті з ДП «Мирогощанський державний іподром», за півроку з’являється у скандалі з рейдерським захоплення ВАТ «Коростенський щебзавод» і ще через рік – його звинувачують у перешкоджанні діяльності крупного агропромислового холдингу «Агрейн». Причому доволі дивною виглядає реакція правоохоронців, які відразу ж відгукнулися на запит и заарештували навіть майно благодійного фонду. Як приймати до уваги вищезазначені факти, то працівникам прокуратури та міліції слід спочатку перевірити самого заявника. Хоча…  

Довідка. Пехов Володимир Анатолійович – народний депутат України сьомого скликання, обраний за мажоритарними списками по виборчому округу №64 (Житомирська область). На виборах набрав 32,75%. Через місяць після обрання (12.12.12року) перейшов у фракцію Партія Регіонів. 21 лютого 2014 року вийшов зі складу ПР. 

Дмитро СЬОМІН, НБЖР

 

Категория: Коррупция | Добавил: admin (26.08.2014)
Просмотров: 2573 | Теги: рейдер, выборы, политика, Пехов | Рейтинг: 4.1/21
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar

Обсудить на Юридическом форуме

ИНТЕРВЬЮ

Кирило Говорун: На гроші Новинського лобісти влаштовують танці з бубнами довкола «гонінь проти УПЦ»

Після початку повномасштабної війни 2022-го в мережі з'явилася антивоєнна декларація, яку підписали понад п'ять сотень богословів, релігієзнавців, філософів з усього світу. Серед авторів цього тексту був і Говорун.



Розпорошення ресурсу та план «Б». Чому замінили Залужного і що чекає на Сирського

Розпорошення ресурсу та план «Б». Чому замінили Залужного і що чекає на Сирського Військовий експерт окреслив перспективи та умови, в яких доведеться працювати новому головкому...