Журналистские расследования Регистрация Вход
МЕНЮ САЙТУ

СТАТТІ

Податкова діра «ОККО»: що приховує мережа АЗС під ...

Податкова діра «ОККО»: що приховує мережа АЗС під завісою волонтерстваБензин дуже вигідний товар для «скрутки», бо його можна прив’язати до будь-якого виробництва. Цю фразу голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев сказав в квітні 2021 року...



Слуга народу Ірина Борзова заробляла у Криму та от...

Слуга народу Ірина Борзова заробляла у Криму та отримала дорогу квартиру Скандали у команді «Слуги народу» та президента Володимира Зеленського не вщухають. Цього разу йтиметься про незаконний кримський бізнес нардепа Ірини Борзової



Як нафта російського олігарха Силантьєва та технок...

Як нафта російського олігарха Силантьєва та технократа Сорокіна обтікає санкції Російська нафта та нафтопродукти без українських санкцій продовжують перетікати до європейських та британських автомобілів, наповнюючи бюджет країни-агресора




Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Block title
Block content

Поиск

Коррупция [159]
Корпоративный конфликт [27]
Права потребителей [60]
Интервью [72]
Политические секреты [144]
Общество [213]
Закон [49]
Деньги [39]
Главная » Статьи » Общество

Ще один редактор позбувся посади. Журналісти страйкують
Доля редактора «Газети по-київськи» Сергія Тихого, нещодавно звільненого з посади попри протести колектива редакції, спіткала нині й керівника газети «Kyev-Post» Брайна Боннера. Власники незадоволені недостатньою «підтримкою» редактором лінії Президента Януковича, що може завадити іншим бізнесам власника. Й знов колектив вдався до страйку. Журналістів підтримала профспілка. Kyiv Post протестує проти втручання в незалежну діяльність редакції. Таким втручанням ми вважаємо рішення видавця Мухаммада Захура звільнити головного редактора Браяна Боннера через відмову зняти з публікації інтерв'ю з Міністром сільського господарства Миколою Присяжнюком.
 
Редакція Kyiv Post починає страйк з вимогою відновити Боннера на посаді головного редактора. Ми продовжимо писати та редагувати наші статті, але жодної новини чи номера газети випускати не будемо. В будь-якому випадку, наразі доступ до сайтів для редакції заблоковано.
 Передісторія, наскільки її знає редакція Kyiv Post

Вночі з 14 на 15 квітня, коли останній номер англомовної газети був надісланий до друку, Захур зателефонував Боннеру, щоб сказати, що газету буде закрито, якщо в ній буде надруковане це інтерв'ю, яке міністр дав 11 квітня. Захур попросив Боннера не друкувати статтю ні в Інтернеті, ні в газеті. Все це відбувалося під час годинної телефонної розмови, яка завершилася о 1:30 ночі.

Після обмірковування цього прохання, Боннер відхилив його і приблизно о 2:50 попередив Захуара через СМС та електронною поштою, що не згоден брати участь у цензурі Kyiv Post. Він не отримав відповіді до ранку.
Присяжнюк дав годинне інтерв'ю журналістам Kyiv Post 11 квітня, але, наскільки нам відомо, одразу ж передумав і попросив видавця Kyiv Post не дозволяти друкувати його в газеті.

До відправлення до друку газети вночі 14 квітня Захур мав кілька дискусій з головним редактором щодо цього інтерв'ю.

Дискусії протягом тижня між Захуром і Боннером точилися навколо того, що питання дуже делікатне, і що стаття потенційно може мати погані наслідки як для Kyiv Post, так і для компанії Захура.

Захур говорив про Присяжнюка як про «доброго друга». Боннер, в свою чергу, сказав, що стаття повністю відобразить те, що міністр сільського господарства сказав у інтерв'ю, що всі принципи журналістської етики були повною мірою дотримані.

В 23:35 14 квітня Захур написав Боннеру листа із запитанням, чи пішла стаття до друку. У відповідь Боннер сказав, що так, і вислав Захуру текст англійською мовою. О першій годині ночі Захур зателефонував до Боннера і сказав, що статтю було перекладено на російську і відправлено міністрові, який, за словами Захура, відреагував на неї погано.

Після досить тривалої дискусії Захур попередив, що Kyiv Post може бути ліквідовано вранці, якщо стаття таки вийде в газеті або онлайн.

Позиція редакції

Кожен власник газети має право визначати редакційну політику і вибирати головного редактора на власний розсуд, і, звичайно, кожну людину можна замінити. Але звільнення Боннера, який на посаді головного редактора працював майже три роки, вщент знищує історію незалежної журналістики в газеті, яка була заснована на цьому принципі в 1995 році. Захур публічно говорив, що дотримуватиметься цієї традиції невтручання в те, що пишуть журналісти, коли купував газету майже два роки тому. Закриття Kyiv Post — це занадто висока ціна для редакції, що складається з 30 осіб, та громади, для якої редакція працює.

Редакцію Kyiv Post об'єднують спільні цінності: робота заради майбутнього країни, такого, в якому є місце повазі до незалежної журналістики, яка є наріжним каменем демократичного суспільства.

Цій дії передувала низка попереджень Боннеру, починаючи з червня 2010 року, від представників Захура в компанії ISTIL Group, обережно ставитися до новин, про які пише Kyiv Post і зайняти позицію більшої підтримки стосовно Президента Віктора Януковича та його адміністрації.

Але, в той же час, представники ISTIL Group, включаючи Захура, багаторазово схвалювали висококласну роботу редакції Kyiv Post. Вони також говорили, що погоджуються з більшістю того, про що пише газета. Але вони говорили, що незалежна робота журналістів потенційно загрожує іншим інвестиціям компанії в секторі нерухомості, ЗМІ та інших.

З того самого червня періодично виникали внутрішні дискусії, інколи відбувалися спроби обмежити редакційну незалежність. Захур навіть придушив попередні розмови представників власної компанії про продаж газети високопосадовцю з Адміністрації Президента. Ці переговори почалися через страх того, що незалежна журналістика може загрожувати всій іншій компанії ISTIL Group. Проблема ні в одній газеті, одному головному редакторі, одній статті чи одній людині.

Редакція Kyiv Post, як і будь-який сумлінний незалежний журналіст, просто намагалася робити свою справу якомога краще, розповідаючи та аналізуючи новини, від самого заснування в 1995 році.

Комітет Київської незалежної медіа-профспілки. ПРЕС-РЕЛІЗ

15 квітня 2011 року. Київська незалежна медіа профспілка підтримує страйк журналістів газети «Kyiv Post», які оголосили його на знак протесту проти брутального звільнення з роботи головного редактора видання Браяна Боннера. Власник видання Мохаммед Захур волюнтаристським методом усунув з посади досвідченого журналіста і керівника творчого колективу газети лише через те, що той відмовився виконувати абсурдну вказівку власника про зняття зі шпальти газети невигідного власнику інтерв'ю. Такий підхід до співпраці є грубим втручанням у редакційну політику. КНМП констатує, що в Україні з`явилася небезпечна тенденція.

Останнім часом вже вдруге знімають з посади головного редактора. Два тижні тому подібне сталося з Сергієм Тихим, головредом «Газеты по-киевски», яка належить фінансовов-промисловій групі «Приват» Ігоря Коломойського. Для витискування пана Тихого з посади власники не зупинилися навіть перед таким ганебним діянням, як припинення друкування газети. При цьому посилання на економічні показники не витримують жодної критики. Хоча і не без проблем, але обидва видання досить успішно розвивалися.

Справжні прочини боротьби з високопрофесійними головними редакторами полягають в іншому. В Україні створено напівтоталітарний режим, коли навіть найбагатші люди мусять догоджати владі. Вони повинні затикати рота підвладним їм засобам масової інформації. В протилежному випадку вони ризикують успішністю свого бізнесу. Адже невдоволення влади може вилитися в боротьбу проти самих власників ЗМІ. При цьому заяви Президента України Віктора Януковича із запевненнями підтримки незалежності ЗМІ мають лицемірний характер. Адже він декларує одне, а на практиці здійснює зовсім інше. Він випустив заяву на підтримку колективу «Газеты по-киевски», але палець об палець не вдарив для того, щоб не допустити сваволі по відношенню до головного редактора видання. Таким чином, влада тисне і залякує власників ЗМІ, а власники тиснуть і залякують головних редакторів і колективи редакцій.

«Якщо так легко можуть викинути головного редактора, то що вже говорити про рядових журналістів? - каже голова Комітету КНМП Юрій Луканов. - Журналісти повинні усвідомити, що протистояти такому політичному тиску можна лише солідарними протестами. Бо завтра на місці Брайна Боннера і Сергія Тихого може опинитися кожен колега».

ТЕМА

Категория: Общество | Добавил: admin (16.04.2011)
Просмотров: 2249 | Комментарии: 4 | Теги: Kyev-Post, Цензура | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar

Обсудить на Юридическом форуме

ИНТЕРВЬЮ

Кирило Говорун: На гроші Новинського лобісти влаштовують танці з бубнами довкола «гонінь проти УПЦ»

Після початку повномасштабної війни 2022-го в мережі з'явилася антивоєнна декларація, яку підписали понад п'ять сотень богословів, релігієзнавців, філософів з усього світу. Серед авторів цього тексту був і Говорун.



Розпорошення ресурсу та план «Б». Чому замінили Залужного і що чекає на Сирського

Розпорошення ресурсу та план «Б». Чому замінили Залужного і що чекає на Сирського Військовий експерт окреслив перспективи та умови, в яких доведеться працювати новому головкому...